• خريد باسکول 60 تني جهت سايت پسماند
  • بهسازي جاده دفن پسماند
  • جلسات تفکيک از مبدا
  • انتخاب مشاور جهت سايت دفن زباله
  • اصلاح سايت (تفکيک زباله از مبدا )

پاکسازي جاده دسترسي به سايت دفن زباله از نخاله هاي ساختماني

کد خبر: 52225 تاریخ انتشار: 1398/12/09 17:11:38
نمایش: 101
اخبار

مصطفي جعفري، سرپرست سازمان مديريت پسماند شهرداري شهرکرد از پاکسازي و ساماندهي جاده دسترسي به سايت دفن زباله توسط يک دستگاه لودر و سه دستگاه کاميون به مدت 4 روز خبر داد.

جعفري افزود: اگرچه شرايط براي ورود کاميونهاي حمل نخاله هاي ساختماني به سايت دفن زباله فراهم است و محل مشخصي براي تخليه نخاله ها در نظر گرفته شده است اما متاسفانه بعضي از افراد بصورت آگاهانه و يا ناآگاهانه اقدام به تخليه نخاله ها در کناره جاده منتهي به سايت مي کنند که اين کار نه تنها باعث ايجاد مشکلات زيست محيطي متعددي مي شود بلکه مصداق آشکار تضييع حقوق شهروندان و آشفتگي بصري محيط مي باشد. ضمن اينکه ريختن اين نخاله ها باعث مسدودي مسيل ها و بروز خطرات جدي در هنگام بارندگي خواهد شد.

وي تاکيد کرد: به محض تأمين نيرو، گشت ضابطين پسماند در اين مسير و ديگر محلهايي که تخليه غيرمجاز نخاله در آنها انجام مي شود مستقر خواهد شد و با خاطين از طريق مراجع قانوني برخورد خواهد شد. همچنين اصلاح تابلوهاي ممنوعيت تخليه زباله در اين مسير در دستور کار قرار گرفته است.

 

شايان ذکر است طبق مواد 16 و 20 قانون مديريت پسماند، تخليه نخاله هاي ساختماني در محل هاي غير مجاز، مجازاتهايي از جمله توقيف خودرو و پرداخت جريمه نقدي با حکم مراجع قضايي را براي افراد متخلف در پي خواهد داشت.

افزودن دیدگاه